29 Aralık 2011 Perşembe

Cameron Diaz'ın 'Bad Teacher' ayakkabıları

Dün gece OndaGördüm'de yayınladığım aynı yazıyı burada da yazacağım ki blogun konseptine alışılsın ve hem beni, hem de takipçilerimi motive etsin :) Yazımı aynı şekilde, aynı formatta yayınladığımdan ötürü göstermiş olduğunuz anlayışa teşekkür ederim ;)

Bu yazıyı uzun zamandır yazmak istiyordum (ki filmi izleyeli 2 aydan fazla oldu) ama ancak toparlayabildim :) E kız güzel, ayakkabılar da pek şahane olunca uzun sürdü. Bugün gerçekten tüm resimleri, linkleri bulabilmek ve görselleri hazırlamak çok zamanımı aldı ama ortaya güzel bir iş çıkacağını düşünüyorum.

Son zamanlarda bu işi biraz boşlamış olsam da, yakın çevrem çok sıkı bir sinema izleyicisi olduğumu bilirler. Bu sebeple dizilerde olduğu gibi, filmlerden birşeyler araştırmak bana apayrı bir zevk veriyor. İlk kapsamlı araştırmayı 
Cameron Diaz, Justin Timberlake ve Jason Segel’in başrollerini paylaştığı ‘Bad Teacher‘ için yaptım. Kimilerinin güzel, kimilerinin çirkin, kimilerininse sadece çekici bulduğu Diaz, bu filmde benim gözüme biraz yaşlanmış gibi gelse de güzel vücudundan hiçbir şey kaybetmemiş :) Uzun bacaklarıyla salındığı araba yıkama sahnesindeki dolgu topuk kırmızı ayakkabıları Steve Madden‘ın Exsell modeli. Şu an ne Amerika, ne de Türkiye’de online satışta göremedim. Belki özel alışveriş sitelerinden birinde kampanyaya girer. Gelelim ayakkabımıza:
Exsell by Steve Madden

Bu sahnedeki Cameron Diaz gibi görünmenin yollarıysa Polyvore'den geçiyor

Cameron Diaz'in Bad Teacher'daki kırmızı ayakkabılarıBu ayakkabılar iyi güzel ama ben Türkiye’de benzerlerini nasıl bulurum derseniz de sizlere zizigo’da gördüğüm 4 modeli göstermek isterim. Tommy HilfigerUS Polo ve Hotiç‘de dolgu topuk ve kırmızı alternatifler var.
Gelelim Cameron Diaz’ın film boyu giydiği çeşit çeşit Christian Louboutin‘lere… İlk olarak katıldığı başka galalarda da giydiği için kendisine ait olduğunu düşündüğüm gri, süet botlar var. Sanırım topukları 12cm olanlardan :)

Aralık 2010 – Berlin
Bu botun benzeriyse 1v1y.com / Koton kış sezonu ürünlerinde var (fiyatı indirimli 59,99 TL)Cameron Diaz’ın bir diğer giydiği Louboutin ise artık Hollywood’da giymeyenin kalmadığı siyah kafes botlar (Coussin Caged Ankle Boots). Bu botun şu an orijinal Louboutin satan online mağazalarda stoku mevcut değil, eğer 200-300$’lık sitelere denk gelirseniz de onlar %100 çakma ve Çin malı. Botun sezonda Saks Fifth Avenue satış fiyatı 1595,- $ (yani yaklaşık 3064,- TL). Hollywood’da müdavimleriyse başta Kim KardashianHeidi KlumGwyneth PaltrowJennifer Love HewittBlake Lively ve daha yazmadığım niceleri… Bir de Kim Kardashian’ın annesi giymiş ama o kızından almış da olabilir :)


Cameron kızımızın filmde giydiği, hatta afişinde kendinden önce masada onların gözüktüğü diğer bir siyah botuysa yine Christian Louboutin‘in Fifre model botu. Bunu da sıklıkla gördüğümüzden ötürü size tanıdık gelebilir :) Bir önceki Caged modelde yazdığım herşey bu bot için de geçerli; yani orijinal satıcıların stoklarında yok ve geçmiş sezondaki orijinal satış fiyatı Barney’s'de 1195,- $(yani 2295,- TL). Saks Fifth Avenue‘dan ise detaylı inceleyebilirsiniz.


Son olarak yazacağım ayakkabı/bot ise Cameron Diaz‘ın iki dirhem bir çekirdek okulda salınmadığı zamanlarda, evindeki kanepede bedbaht bir şekilde yayıldığında giydiği UGG botlar. Aslında UGG benzeri desem yeridir, çünkü yanılmıyorsam giydiği tarçın rengi çift püsküllü Koolaburra botlar, fiyatı 300$ (yaklaşık 576,- TL). Bu marka da UGG’ın memleketlisi, yani Avustralya’dan… :) Hollywood’daysa püskül furyasının başlatanlar Lauren Conrad ve Vanessa Hudgens.


Resim kaynağı: whatsabouttown.com
Cameron'un ayakkabılarına dair yazacaklarım burada son buluyor :) En kısa zamanda farklı bir filmi analiz edeceğim yazımda görüşürüz!

2 yorum:

  1. dolgu topuktan çok hoşlanmasam da o steve madden ayakkabılara bayıldımmm ! =)

    YanıtlaSil
  2. Benim de çok aram yok dolgu topuklarla ama bence Cameron Diaz'ın bacakları onları güzel gösteriyor :))

    YanıtlaSil